ELO

Elastyczność

Elastyczne zarządzanie pocztą elektroniczną

ELO zawiera moduł integrujący z programem MS Outlook, pozwalający bez wysiłku archiwizować wiadomości i inne obiekty programu Outlook. System obsługuje automatyczną i ręczną archiwizację plików w wybranym rejestrze. Do użytkownika należy decyzja, czy załączniki mają zostać zarchiwizowane jako łącza, czy jako odrębne dokumenty. Istniejące wartości, takie jak nadawca i odbiorca, są automatycznie kopiowane do słów kluczowych, wykorzystywanych następnie do wyszukiwania. Dostępna jest również opcja zapisu wiadomości i wszelkich załączników w postaci tekstu, plików TIF lub plików we własnym formacie MSG. ELO oferuje elastyczność, jakiej potrzebuje współczesne biuro.

Archiwizacja

ELO obsługuje standardowe pakiety oprogramowania: Microsoft Office, Star Office i OpenOffice. Z poziomu aplikacji tych pakietów możliwa jest bezproblemowa archiwizacja dokumentów i administrowanie nimi. W każdym z programów źródłowych można wykonywać operacje archiwizowania, wyszukiwania i otwierania dokumentu w celu jego przetwarzania. Funkcja kontroli wersji powoduje, że zawsze możliwe jest rozpoznanie najnowszej wersji dokumentu, nawet przy częstych jego zmianach. Dokument objęty kontrolą wersji może więc istnieć nawet w kilku różnych formatach. W przypadku archiwizacji długoterminowej, dzięki modułowi TIFF Printer dokumenty mogą być zapisywane jako pliki .tif. Światowy standard TIF ma dwie znaczące zalety. Dokumenty nie mogą być już poddawane edycji, są również zabezpieczone przed utrata w przyszłości, ponieważ można je wyświetlić bez potrzeby korzystania ze specjalnego oprogramowania.

Ustawienia indywidualne

Użytkownicy, którym potrzebne są bardziej zaawansowane funkcje, niż oferowane przez ELO, mają możliwość skorzystania z interfejsu ELOscript, niezwykle wydajnego narzędzia do tworzenia skryptów. Tworząc skrypty można uzupełnić system o specjalne, nietypowe funkcje, jak również zautomatyzować procesy robocze. Możliwe jest też modyfikowanie i rozszerzanie istniejących funkcji, dzięki czemu można dopasować pakiet ELO do indywidualnych potrzeb użytkownika. Modyfikacji mogą ponadto ulec pozycje menu i paski narzędzi, na których pojawić się mają nowe funkcje. Standardowo dostarczane jest środowisko pozwalające przetestować samodzielnie utworzone funkcje.

Połączenie z Internetem

ELO w naturalny sposób może służyć do archiwizacji stron WWW.
Zamiast przechowywać kompletne źródło informacji w komputerze, czasami wystarczy wiedzieć, gdzie te informacje można znaleźć. ELO pozwala na przechowywanie przeanalizowanych stron WWW w archiwum ELO. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość szybkiego odnalezienia tych stron przy użyciu funkcji wyszukiwania ELO. System oferuje również możliwość zachowania łącza do pozostałych informacji w Internecie. Rozróżnia się przy tym bezpośrednie i pośrednie łącza do informacji. Strony WWW można również archiwizować w trybie offline, co pozwala na uzyskanie do nich dostępu nawet, jeśli niedostępne jest połączenie z Internetem.