ELOprofessional

Praca w drodze - większa swoboda i elastyczność

Mobilność
Mobilność stała się kluczowym czynnikiem sukcesu w dzisiejszym świecie biznesu korporacyjnego. Czy to w kontekście sprzedaży, czy projektów, dysponowanie dostępem do najnowszych danych i informacji - w każdej chwili i bez względu na lokalizację - jest obecnie ważniejsze niż kiedykolwiek dotąd. Jest to jedyny sposób zapewnienia sobie możliwości szybkiej reakcji na zapotrzebowania przychodzące wtedy, gdy jesteś w podróży, co znacząco zwiększa Twoją efektywność. Mobilny dostęp do informacji daje ogromną przewagę konkurencyjną w dzisiejszym świecie biznesu globalnego. ELOprofessional może pomóc w realizacji tej funkcji.

Przenośne archiwum dokumentów
ELOmobile jest użytecznym systemem dla wszystkich użytkowników ELOprofessional, którzy potrzebują mieć dostęp do dokumentów i danych firmy wtedy, gdy są poza biurem. Pełny zakres funkcji ELOprofessional może być dostępny z laptopa, nawet bez połączenia sieciowego z głównym archiwum. Dzięki zintegrowanym mechanizmom replikacji i synchronizacji danych, wszystkie dokumenty i dane, jakich potrzebujesz, są automatycznie zapisywane w archiwum offline. Użytkownik może określić, które dokumenty lub sekcje archiwum chciałby mieć dostępne podczas podróży. Jeżeli dokumenty zostaną zmienione lub są generowane offline, zostaną automatycznie zsynchronizowane z centralnymi serwerami archiwum ELO przy okazji najbliższego połączenia z laptopem. Synchronizacja danych może również następować poprzez sieć dial-up lub połączenia VPN za pośrednictwem internetu. Jeżeli dane muszą być zmienione równocześnie podczas pobytu poza biurem i centralnie, ELO natychmiast wdraża proces zarządzania konfliktami replikacji, w którym użytkownik może decydować, która wersja jest najbardziej bieżąca.
Główne zalety wersji mobilnej to wygodna synchronizacja archiwum offline na laptopie z głównym archiwum oraz dostępność pełnej funkcjonalności DMS, takiej jak opcje wyszukiwania, zarządzanie wersjami i funkcjonalność zadań. Zarchiwizowane sekcje można również szyfrować za pomocą funkcji ELO i systemu operacyjnego, tak, by dane pozostały zabezpieczone nawet jeżeli laptop zaginie. Jest to standardowa funkcja bezpieczeństwa w ELO.

Folder offline
W prostych procesach roboczych, standardowa wersja ELOprofessional umożliwia użytkownikom sprawdzanie folderów i edytowanie ich offline poza głównym archiwum. Dzięki temu dokumenty mogą być przeglądane centralnie, ale nie mogą być równocześnie edytowane. Po powrocie do firmy, te foldery, które zaznaczono jako używane offline, mogą być ponownie zweryfikowane względem głównego archiwum.


Składowanie sekcji archiwum na płytach CD/DVD
Jeżeli duże ilości danych (takie jak dokumentacja systemowa) muszą być wprowadzone do obiegu, wygodnie jest po prostu nagrać sekcje archiwum na płyty CD lub DVD - wystarczy do tego kliknięcie myszą, uruchamiające funkcję eksportu danych z ELO. Obecnie możliwe jest wygodne składowanie setek folderów na jednym dysku, który z łatwością można powielać, dając użytkownikowi możliwość swobodnego wyszukiwania dokumentów bez konieczności instalowania systemu ELO. Tak zwane przenośne archiwum DVD wyświetla zarchiwizowane dokumenty bezpośrednio za pomocą samoczynnie uruchamiającej się przeglądarki ELO.