O producencie

Dzięki wysokiej jakości produktów dla biura nazwa firmy Leitz przez wiele lat kojarzyła się z nowatorstwem rozwiązań. W 1996 r. została podjęta decyzja o opracowaniu systemu Electronic Leitz Organiser ELO® do archiwizacji i zarządzania dokumentacją i obiegiem zadań. Wysoka wydajność produktu, który powstał przede wszystkim z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, spowodowała, że zaczął być coraz popularniejszy w korporacjach pracujących w środowisku SAP R/3.

Pozytywna reakcja rynku na produkt ELO® zachęciła firmę Louis Leitz Group do założenia w marcu 1998 r. oddziału pod nazwą Louis Leitz Digital Office GmbH.
W rok po przejęciu grupy spółek Louis Leitz przez szwedzką Esselte AB, odział ten stał się niezależnym podmiotem rynkowym. Stało się tak w celu ochrony ciągłości produktu i wzmocnienia zaufania, jakim firmę ELO obdarzyli jej klienci i partnerzy handlowi.

ELO Digital Office GmbH to oddział Louis Leitz Group. Jest jednym z czołowych europejskich dostawców produktów biurowych i producentów systemów do przechowywania i archiwizacji. Będąc niezależna spółką, ELO Digital Office GmbH opracowuje produkty i rozwiązania z dziedzin elektronicznego zarządzania dokumentami i archiwizacji cyfrowej, których sprzedaż odbywa się za pośrednictwem rozbudowanej sieci dystrybutorów, sprzedawców i integratorów.

Pod nazwą ELO® (Electronic Leitz Organizer) oferowane są rozwiązania do zarządzania dokumentami i ich archiwizacji, przeznaczone dla instytucji publicznych, lokalnych kancelarii, doradców podatkowych, prawników, audytorów, handlowców, sektora przemysłowego, usługowego, administracji, banków, firm ubezpieczeniowych i wydawnictw. Rozległa oferta firmy obejmuje różnorodne produkty, począwszy od podstawowego rozwiązania dla małych i średnich firm - ELO, a skończywszy na wysoce skalowalnych, modularnych systemach typu klient/serwer dla dużych korporacji - ELOprofessional i ELOenterprise. Dzięki swojej wysokiej wydajności, produkty ELO są coraz częściej wykorzystywane przez duże grupy robocze z wielu różnych sektorów gospodarki. Do grona klientów zaliczają się takie firmy, jak Lufthansa, MAN, ALSTOM, Debitel, BMW, DaimlerChrysler, Zott, Commerzbank, Narodowy Bank Grecji, a także wiele innych instytucji.

Grupa spółek Louis Leitz została przejęta przez szwedzką firmę Esselte AB w sierpniu 1998 r., czego następstwem było wydzielenie firmy ELO Digital Office GmbH, która stała się niezależnym podmiotem rynkowym.